Kingitus Vastseliina rahvale

2022 aasta on EELK Vastseliina Katariina koguduse jaoks juubeli aasta, sest täitub 250 aastat praeguse Vastseliina kirikuhoone esmapühitsemisest.

Vastseliina kiriku head akustikat on kiitnud väga paljud kirikus esinenud muusikud ja siit sündiski Vastseliina koguduse juhatusel mõte kinkida kogukonnale suure juubeli puhul palju head muusikat.

Pühapäeval, 19 juunil kell 13 esineb Vastseliina kirikus Meremäe-Obinitsa naiskoor Monk.
Dirigent Valdur Helm.
Kontsert on tasuta, soovijad saavad teha vabaannetuse.

Kohe tulemas on veel mitmed kontserdid Vastseliina kirikus:

Pühapäeval, 03 juulil kell 17
Kontsert Suveõhtu muusika.
Esinevad: Kristin Müürsepp – flööt, Priit Peterson – kitarr, Stefan Heinrich Kerstan – fagott.

Neljapäeval, 07 juulil kell 20
Vanalinna Hariduskolleegiumi Keelpilliorkestri suvekontsert.
Dirigent Rasmus Puur, kes 2021 aastal presidendi noore kultuuritegelase preemia tunnustuse osaliseks.
Kui aasta tagasi esitati Mart Saare muusikat, siis tänavu kõlab kontserdil Veljo Tormise muusika.
Kontsert on tasuta.

Nii eelmisel aastal, kui ka sellel aastal toimub Vastseliina kirikus hiljem lindistus plaadi muusika plaadile salvestamise tarbeks.

Laupäeval, 09 juulil kell 18
kammerkoori Head Ööd, Vend suvekontsert.
Dirigent Pärt Uusberg.

Tegemist on kooriga, mis pälvis Eesti Kooriühingu poolt tunnustuse “Aasta koor 2021” ja dirigent Pärt Uusberg tunnustati “Aasta dirigent 2021” tiitliga.

Kavas Cyrillus Kreegi, Arvo Pärdi ja dirigendi Pärt Uusbergi enda vaimulik koorimuusika.
Kontsert on tasuta.

Kõikidel kontsertidel on soovijatel võimalik teha kirikule vabaannetus.

Lisainfot jagame koguduse kodulehel “kalender” rubriigis ja Facebookis.

facebook.com/vastseliinakogudus