Vaata, ma kuulutan teile suurt rõõmu!

Vaata, ma kuulutan teile suurt rõõmu, mis saab osaks kogu rahvale, et teile on täna sündinud Taaveti linnas Päästja, kes on Issand Kristus. Lk 2:10-11

Advendiaja kulminatsioon – Jõulupühad – on saabumas.

Meil kõigil on omad traditsioonid, kuidas neid pühi tähistame. Nagu ka jõululaupäevaks antud salm ütleb, siis tegu on rõõmsate pühadega. Rõõmu on ikka hea üheskoos jagada. Kuna Jõulupühad kestavad mitu päeva, siis võetakse aeg maha, pered kogunevad maakodudes või vanemate juures, käiakse lähedaste kalmudel ja osaletakse kodukirikus Jumalateenistustel.

Koguduse ettevalmistused pühadeks

Jõulupühade ettevalmistused Vastseliina kirikus algasid 11. detsembril, kui toodi kirikusse jõulupuu. Aitäh perekond Ojametsale, kes ka sel aastal lubas kuuse oma metsast valida!

Tänu annetatud ehetele on kuusk kaunis pidurüüs. Kuuske aitasid kaunimaks ja jõulutunnet juurde luua Vastseliina Gümnaasiumi 4. klassi õpilased koos klassijuhataja Valentinaga. Nende käe all valmisid ainulaadsed käsitööehted. Aitäh neile, et võtsid ettepaneku vastu ja leidsid selleks aega! Suur tänu hoolimise ja abi eest!

Esmakordselt on kirikusse toodud jõulusõim sümboliseerimaks Jeesuslapse sündi ja viitamaks tolle aja oludele ja tingimustele.

Suur tänu kõigile abilistele, kes on aidanud kirikut kaunistada ja korrastada!

Tule vaata ja saa osa!

Jõuluõhtu Jumalateenistus toimub Vastseliina kirikus 24. detsembril algusega kell 15.00.

Jõululaupäeval on Vastseliina kiriku uksed külastamiseks avatud ja kirik valgustatud alates 11.00 kuni 17.00.
See võimalus on kõigile neile, kes mingil põhjusel ei saa Jõulujumalateenistusel osaleda, kuid sooviks kasvõi korraks kirikusse tulla.

Saab süüdata küünla, imetleda jõulupuud, vaadata jõulusõime, teha nende juures pilti või lihtsalt tulla ja olla. Jumalateenistuse välisel ajal kostub kõlaritest vaikselt jõulumuusika, mis on salvestatud mõned aastad tagasi Vastseliina kirikus.

Paraku elame sellisel ajal, kui peame viiruse levikust tingitud piirangutega arvestama. Sellest hoolimata loodame ja palvetame, et Jõulupühad oleksid kõigile rõõmsad ning kutsume kõiki kirikus pakutavast jõulurõõmust turvaliselt osa saama!

24. detsembril 2021 Jõuluõhtu ehk jõululaupäev
Kell 13.00 armulauaga jumalateenistus Misso kirikus.
Esineb Vastseliina koguduse ansambel.
Kell 15.00 jumalateenistus Vastseliina kirikus.
Esineb Võru Segakoor Tervis

25. detsembril 2021 1. jõulupüha
Kell 12.00 armulauaga jumalateenistus Vastseliina Katariina kirikus

26. detsembril 2021 2. jõulupüha.
Kell 12.00 armulauaga jumalateenistus Vastseliina Katariina kirikus
Esineb Meremäe-Obinitsa Naiskoor “MONK”
Kell14.00 armulauaga jumalateenistus Orava kultuurimajas

Rohkem infot teenistuste kohta leiad kodulehelt teadete lehelt.

Palju infot on võimalik leida koguduses toimuva kohta https://www.facebook.com/vastseliinakogudus

Erki Sok